PERCIVAL SCHUTTENBACH

Percival Schuttenbach to nie tylko zespół, który łączy w sobie kilka muzycznych podprojektów, ale przede wszystkim przedsiębiorstwem zajmującym się szeroko pojętą działalnością muzyczną – organizacją i realizacją koncertów i warsztatów muzycznych, wydawnictwem, sprzedażą internetową.
Szefami – założycielami tego przedsiębiorstwa  – zarówno jeśli chodzi o twórczość muzyczną, jak i pozamuzyczne działania – jest dwoje ludzi – Mikołaj Rybacki oraz Katarzyna Bromirska. Ten duet kompozytorsko – producencki od ponad 20 lat realizuje wizję grupy Percival Schuttenbach jako nieustannie rozwijającej się marki. Zgromadził on wokół siebie grupę współpracowników, którzy pomagają tę wizję realizować – przede wszystkim profesjonalnych muzyków sesyjnych, ale oprócz tego tych, którzy zajmują się sprawami prawnymi, wizualnymi, marketingowymi i innymi niezbędnymi firmie do działania.
Na obecnym etapie Percival Schuttenbach realizuje kilka głównych projektów muzycznych, a są to: Wild Hunt Live Show – spektakl z muzyką wykorzystaną w grze „Wiedźmin 3 – Dziki Gon”, Percival Historyczny – muzyka folkowo-historyczna Słowian oraz Percival Schuttenbach – metalowo-rockowa muzyka inspirowana folkiem.

PROJEKTY

WILD HUNT LIVE SHOW

To wspaniałe widowisko, na którym prezentowana jest muzyka znana z gry „Wiedźmin 3: Dziki Gon” – z użyciem oryginalnych instrumentów i głosów wykorzystanych w grze, z niesamowitą oprawą świetlną, animacjami prezentującymi odpowiednie fragmenty gry oraz popisami taneczno-akrobatycznymi teatru Avatar.
Wspaniała gratka dla wszystkich fanów Wiedźmina, fantasy, folku i pięknych przedstawień.

 

PERCIVAL HISTORYCZNO-FOLKOWY

To projekt który powstał w 2005 i związany był z rekonstrukcją historyczną  – życiem, muzyką i kulturą dawnych, przedchrześcijańskich Słowian. W repertuarze tego projektu znajdują się utwory z różnych regionów Słowiańszczyzny, a także autorskie utwory inspirowane historią, wczesnym średniowieczem i ogólnie kulturą folkową. Na swoim koncie projekt Percival ma cykl albumów „Slava”, na który składają się cztery części – Pieśni Słowian Południowych, Wschodnich i Zachodnich, oraz – najnowsza – Slava IV – Pieśni Słowian Przyszłości.

PERCIVAL SCHUTTENBACH

To najmocniejszy, najcięższy muzycznie projekt łączący muzykę metalową i rockową z elementami folku, klasyki i innymi gatunkami muzycznymi. Najbardziej charakterystyczne dla tego zespołu są brzmienia wiolonczeli oraz wokali – przede wszystkim tych drapieżnych, przesterowanych growli i screamów oraz dzikich, archaicznych zaśpiewów.

 

DYSKOGRAFIA

Zespół PERCIVAL Schuttenbach i jego podprojekty ma na swoim koncie w sumie 15 albumów CD oraz trzy płyty winylowe, większość z nich wydana przez ich własne wydawnictwo, choć nie tylko – jeden z albumów wydany został przez Sony Music Polska.

Nie znaleziono żadnych wyników

Nie znaleziono szukanej strony. Proszę spróbować innej definicji wyszukiwania lub zlokalizować wpis przy użyciu nawigacji powyżej.