PERCIVAL SCHUTTENBACH

HISTORIA ZESPOŁU

Percival Schuttenbach jako zespół założony został w Lubinie w 1999 przez rodzeństwo Mikołaja i Kornelię Rybackich, do których w krótkim czasie dołączyła Katarzyna Bromirska. Po jakimś czasie Kornelia opuściła zespół i od tej pory Mikołaj i Katarzyna stanowią podstawę i są jedynymi stałymi członkami zespołu, zarówno jeśli chodzi o muzykę, jak i wszystkie pozostałe sprawy.

Po 10 latach działalności Percival Schuttenbach przekształcił się w przedsiębiorstwo, i od tego czasu wszystko nabierało rozpędu. Percival rozbudowywał się, tworzył kolejne projekty, rozwijał się. Przez kolejne lata przewinęło się przez niego mnóstwo muzyków, którzy w mniejszym lub większym stopniu odcisnęli piętno na działaniach zespołu – firmy. 

Zespół koncertował na całym świecie (oprócz krajów Europy odwiedził także Kanadę oraz dał koncert muzyki z gry „Wiedźmin” w Chinach), stał się współautorem muzyki w projekcie „Równonoc” (łączącej hip-hop z muzyką słowiańską) oraz muzyki do znanej na całym świecie gry „Wiedźmin 3: Dziki Gon”. Ma na swoim koncie setki koncertów, mnóstwo teledysków, wiele przeprowadzonych warsztatów muzycznych, występy w telewizji, radiu, gościnne udziały na płytach innych artystów, nagrywanie muzyki do gier, filmów i spektakli.

 

 

MIKOŁAJ RYBACKI - BIO

Mikołaj Rybacki – ur. w 1972 roku, muzyk instrumentalista, kompozytor, wokalista, rysownik, satyryk i karykaturzysta, ilustrator. Z wykształcenia plastyk o specjalizacji – jubiler, z zamiłowania muzyk – instrumentalista, kompozytor. Założyciel, współkompozytor i lider zespołów Percival, pierwszego w Polsce przedstawiciela gatunku medieval folk, kompozytorzy instrumentalnych i wokalnych fragmentów „Równonocy” (status diamentowej płyty) oraz współtwórcy soundtracku do Wiedźmina 3 Dziki Gon, Percival Schuttenbach pierwszego w Polsce zespołu folk – metalowego, a także współzałożyciel formacji Rivendell. Słowiański Mit o Stworzeniu Świata i wielu innych. Współkompozytor muzyki do przedstawień teatralnych, muzyki do gier, audiobooków itd. Dorobek graficzny i malarski Rybackiego to miedzy innymi praca dla niemieckiego wydawnictwa Huber-Verlag, komiks „Bitwa pod Głogowem”, realizacje karykatur dla takich firm jak Telekomunikacja S.A., Orange Polska, Huta Głogów, Near Olympic Casino – Gorzów i inne. Prace Mikołaja Rybackiego brały udział w wystawach pokonkursowych podczas Satyrykonu (2001 i 2004), prezentowane były również podczas 9 wystaw indywidualnych i 3 zbiorowych. Znajdują się w prywatnych kolekcjach w Polsce, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Francji, Hiszpanii, na Białorusi i w Rosji. Twórczość Rybackiego oscyluje wokół rysunku satyrycznego, karykatury, surrealizmu, aktu, fantastyki i komiksu. Ulubione techniki to tusz, akwarela, akryl, ołówek, lubi dowolnie mieszać powyższe techniki.

 

KATARZYNA BROMIRSKA - BIO

Katarzyna Bromirska – zajmuje się muzyką od dziecka; absolwentka Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Legnicy; od wielu lat wiolonczelistka, kompozytor i wokalistka zespołu Percival Schuttenbach oraz Percival, współautorka muzyki do gry „Wiedźmin 3”; okazjonalnie udziela się w innych projektach muzycznych: miała okazję nagrywać jako muzyk orkiestry symfonicznej oraz muzyk sesyjny w wielu zespołach rockowych i metalowych, jako wiolonczelistka przez jakiś czas udzielała się również w legnickim teatrze;