PERCIVAL SCHUTTENBACH

HISTORIA ZESPOŁU

Percival Schuttenbach jako zespół założony został w Lubinie w 1999 przez rodzeństwo Mikołaja i Kornelię Rybackich, do których w krótkim czasie dołączyła Katarzyna Bromirska. Po jakimś czasie Kornelia opuściła zespół i od tej pory Mikołaj i Katarzyna stanowią podstawę i są jedynymi stałymi członkami zespołu, zarówno jeśli chodzi o muzykę, jak i wszystkie pozostałe sprawy.

Po 10 latach działalności Percival Schuttenbach przekształcił się w przedsiębiorstwo, i od tego czasu wszystko nabierało rozpędu. Percival rozbudowywał się, tworzył kolejne projekty, rozwijał się. Przez kolejne lata przewinęło się przez niego mnóstwo muzyków, którzy w mniejszym lub większym stopniu odcisnęli piętno na działaniach zespołu – firmy. 

Zespół koncertował na całym świecie (oprócz krajów Europy odwiedził także Kanadę oraz dał koncert muzyki z gry “Wiedźmin” w Chinach), stał się współautorem muzyki w projekcie “Równonoc” (łączącej hip-hop z muzyką słowiańską) oraz muzyki do znanej na całym świecie gry “Wiedźmin 3: Dziki Gon”. Ma na swoim koncie setki koncertów, mnóstwo teledysków, wiele przeprowadzonych warsztatów muzycznych, występy w telewizji, radiu, gościnne udziały na płytach innych artystów, nagrywanie muzyki do gier, filmów i spektakli.

 

 

MIKOŁAJ RYBACKI - BIO

Mikołaj Rybacki

KATARZYNA BROMIRSKA - BIO

Katarzyna Bromirska – zajmuje się muzyką od dziecka; absolwentka Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Legnicy; od wielu lat wiolonczelistka, kompozytor i wokalistka zespołu Percival Schuttenbach oraz Percival, współautorka muzyki do gry “Wiedźmin 3”; okazjonalnie udziela się w innych projektach muzycznych: miała okazję nagrywać jako muzyk orkiestry symfonicznej oraz muzyk sesyjny w wielu zespołach rockowych i metalowych, jako wiolonczelistka przez jakiś czas udzielała się również w legnickim teatrze;